Ahhoz, hogy webhelye biztonságos maradjon, rendszeresen frissítenie kell a WordPress magját, valamint a telepített bővítményeket és témákat. Ezt automatikusan vagy manuálisan is megteheti:
- A kézi frissítésekkel Ön irányíthatja a frissítések telepítésének időpontját. Megvárhatja például, hogy egy adott frissítés telepítése problémákat okozott-e más WordPress-felhasználóknak. Nem szabad azonban elfelejtenie, hogy rendszeresen frissítsen, hogy elkerülje a lemaradást.
- Az automatikus frissítések kényelmet biztosítanak, mivel naprakészen tartják a WordPress telepítését. A frissítések azonban néha tönkretehetik a telepítéseket, és az automatikus frissítések esetében előfordulhat, hogy nem tudsz erről azonnal értesülni.
Biztonsági okokból javasoljuk, hogy konfigurálja az automatikus frissítéseket.
A WordPress telepítés manuális frissítése:
- Lépjen a bal menü WordPress menüpontjára (WP Toolkit oldal). Ha a WordPress telepítése frissítésre szorul, akkor az Állapot szakaszban látni fogja a megfelelő üzeneteket. pl. Beépülő modul frissítések
- Kattintson az elérhető frissítésekről szóló bármelyik üzenetre, várja meg, amíg a WP Toolkit betölti az elérhető frissítések listáját, majd válassza ki a telepíteni kívánt frissítéseket.
Megjegyzés: Ha egy WordPress mag frissítése elérhető, akkor megjelenik a "Visszaállítási pont" jelölőnégyzet. Jelölje be ezt a jelölőnégyzetet, hogy létrehozzon egy visszaállítási pontot, amelyet a frissítés visszaállításához használhat, ha valami rosszul sülne el. - Kattintson a Frissítés gombra.
A kiválasztott frissítések alkalmazásra kerülnek.
Bár a WP Toolkit maga is rendszeresen ellenőrzi a frissítéseket, bármikor ellenőrizheti manuálisan is. Ehhez kattintson a "Frissítések ellenőrzése" gombra.
Az automatikus frissítések beállítása egy WordPress telepítéshez:
- Lépjen a bal menü WordPress menüpontjára (WP Toolkit oldal), és válassza ki azt a WordPress telepítést, amelyet automatikusan frissíteni szeretne, majd a telepítés kártyáján kattintson az "Automatikus frissítési beállítások" gombra.
- Válassza ki a kívánt automatikus frissítési beállításokat.
- Az automatikus frissítéseket külön-külön is beállíthatja a WordPress mag, a bővítmények és a témák számára (például választhatja, hogy engedélyezi az automatikus frissítéseket a bővítmények és a témák számára, de a WordPress mag számára nem).
- Az automatikus frissítéseket az összes bővítményre és témára, vagy külön-külön az egyes bővítményekre és témákra is beállíthatja.
- Az automatikus frissítések finomhangolásához kövesse az alábbi ajánlásokat:
- A "WordPress automatikus frissítése" mellett a "Nem" választása kikapcsolja a WordPress mag automatikus frissítéseit. Ez nem biztonságos.
- Ha webhelye nyilvánosan elérhető, és aggódik amiatt, hogy a frissítések automatikus alkalmazása tönkreteheti azt, tartsa az "Igen, de csak kisebb (biztonsági) frissítések" beállítást.
- Ha webhelye a WordPress webhely egy teszt változata, válassza az "Igen, minden (kisebb és nagyobb) frissítés" lehetőséget. Ez naprakészen tartja a teszt környezetet, és biztosítja, hogy ha egy frissítés valamit tönkretesz, az ott történjen történjen, ne pedig az éles webhelyen.
- A legtöbb esetben azt javasoljuk, hogy a "Egyénileg meghatározott, de a biztonsági frissítések automatikusan települnek" opciót válassza mind a bővítmények, mind a témák esetében. Ezután az automatikus frissítéseket külön-külön kell beállítania minden egyes bővítmény és téma számára a webhelykártya "Pluginok" és "Témák" lapjain.
- A WP Toolkit azonban automatikusan telepíti a biztonsági frissítéseket a sebezhető bővítményekhez és témákhoz, még akkor is, ha az automatikus frissítések számukra ki vannak kapcsolva.
- Ha attól tart, hogy a bővítmények biztonsági frissítései tönkretehetik a webhelyét, jelölje be a "Sebezhető bővítmények deaktiválása a frissítésük helyett" jelölőnégyzetet. Ezután manuálisan frissítheti a sebezhető bővítményeket, és újra aktiválhatja őket (amikor már biztos benne, hogy biztonságosak a webhelye számára).
- Hogy megspórolja az automatikus frissítések bekapcsolásával járó fáradságot minden egyes új plugin és téma esetében a "Pluginok" és "Témák" lapon, válassza a "Automatikus frissítések alapértelmezett engedélyezése a WP Toolkit segítségével telepített új pluginok esetében" és az "Automatikus frissítések alapértelmezett engedélyezése a WP Toolkit segítségével telepített új témák esetében" lehetőséget.
- Az automatikus frissítések nagyobb kontrollja érdekében válassza az Egyénileg meghatározott lehetőséget a pluginek és témák esetében. Ez a forgatókönyv nagyon hasonlít az előzőhöz, de a WP Toolkit nem frissít egy sebezhető plugint vagy témát, ha az automatikus frissítések erre vonatkozóan ki vannak kapcsolva. Javasoljuk, hogy figyelje a WP Toolkit e-mail értesítéseit a sebezhető bővítményekről és témákról, és manuálisan frissítse vagy deaktiválja őket.
- Annak érdekében, hogy minden bővítmény és téma mindig naprakész legyen, válassza a "Kényszerített" opciót mind a bővítmények, mind a témák esetében. Ebben az esetben a WP Toolkit automatikusan frissíti az összes plugint és témát, függetlenül azok egyéni automatikus frissítési beállításaitól. A "Kényszerített" opció kiválasztása felülírja a "Pluginok" és "Témák" lapokon megjelenő pluginek és témák egyéni automatikus frissítési beállításait.
- Kattintson az OK gombra.