Git tároló klónozása
Létrehozhat egy Git-tárat, amely egy távoli tároló klónja lesz. Az adott domain lapján kattintson a Git gombra. Ha már létrehozott Git-tárolókat a tartományához, kattintson a tároló hozzáadása gombra. Megjelenik az új adattár létrehozásának képernyője:
Először ki kell választania, hogy hol tárolja a kódját. Ebben a forgatókönyvben válassza a Távoli git tároló lehetőséget, mint például a GitHub vagy a BitBucket.
Távoli Git-tároló. Adja meg a BitBucket vagy a GitHub távoli tárolójának elérési útvonalát. Ezt megadhatja HTTPS vagy SSH formátumban is. A HTTP/HTTPS hitelesítés nem támogatott, ezért a HTTP/HTTPS protokollt csak akkor használhatja, ha az adattár nem igényel hitelesítést. Ha privát Git-tárat használ, akkor a Plesk által generált SSH-kulccsal kell hitelesítenie (a részletekért lásd az SSH-kapcsolat használata című részt.)
Telepítési beállítások:
Telepítési mód: Alapértelmezés szerint az Automatikus telepítés van használatban. Ez azt jelenti, hogy a Git-tárba betolt összes módosítás automatikusan telepítésre kerül a webhelyre. Ha a Manuális telepítés van kiválasztva, akkor a Git-tárból származó fájlokat manuálisan kell telepítenie. Ha a Letiltva lehetőség van kiválasztva, akkor a fájlok nem kerülnek telepítésre.
Kiszolgáló elérési út: a Git-fájlok webhelyen történő közzétételéhez. Alapértelmezés szerint a /httpdocs könyvtárat használja a rendszer. A könyvtár nevére kattintva megváltoztathatja.
A Létrehozás gombra kattintva a Plesk megpróbál csatlakozni a távoli tárolóhoz és klónozni azt.
Miután a klónozás sikeresen befejeződött, az új adattár megjelenik a Git oldalon.
A távoli tároló neve a Git tároló neveként lesz használva. Az adattárat később átnevezheti.
A létrehozott adattár a távoli adattár klónja, és a módosítások onnan történő lehívására és a célkönyvtárba való telepítésére fog szolgálni.
SSH kapcsolat használata
SSH segítségével csatlakozhat a távoli Git tárolóhoz. Ebben az esetben egy új tároló hozzáadásakor adja meg a távoli tároló URL-címét SSH formátumban. Az SSH nyilvános kulcs mező megjelenik, és megjeleníti a Plesk által automatikusan generált SSH nyilvános kulcsot.
Mielőtt ezen a képernyőn az OK gombra kattintana, hozzá kell adnia az SSH-kulcsot a távoli Git tároló beállításaihoz. A részleteket lásd a GitHub és a BitBucket SSH-kulcs hozzáadásának dokumentációjában.
A fájlok lehívása és telepítése
Miután rögzítette a webhelyfájljait és áttöltötte azokat a távoli tárolóhelyre, lépjen a Webhelyek és tartományok menüpontba, és kattintson a tárolóhely neve melletti Fogadás most gombra. A távoli adattárból származó módosítások átkerülnek a klónozott Git-adattárba.
Alapértelmezés szerint a Plesk az Automatikus telepítési módot használja. Ez azt jelenti, hogy miután egy fájlt bekerült a tárolóba, az azonnal telepítésre kerül a célkönyvtárba.
Ág, elérési útvonal módosítása
Telepítés egy új ágból
Általános gyakorlat, hogy egy tárolóban több ággal dolgozunk. Egyszerre csak egy ág lehet aktív. Alapértelmezés szerint a master ágat használjuk a telepítéshez.
Új ág hozzáadásához létre kell hoznia azt a távoli tárolóban, majd a módosításokat be kell húznia. Ezt követően a Pleskben két (vagy több) aktív ág közül választhat egyet. Az aktuális ágat módosíthatja a Git kártyáján..
Miután kiválasztott egy új ágat a Plesk megjeleníti az új aktív ágat.
A telepítési útvonal módosítása
Alapértelmezés szerint a /httpdocs könyvtárat használja a Git fájlok közzétételére a webhelyén. Ha meg szeretné változtatni a telepítési útvonalat, lépjen a Webhelyek és tartományok > Git menüpontra, kattintson az ág és útvonal módosítása hivatkozásra, és a megnyíló ablakban válassza ki az új könyvtárat.
Webhook-ok használata automatikus letöltéhes
A webhook-ok segítségével konfigurálhatja a távoli tárolóhelyet, hogy értesítse a Plesket bizonyos eseményekről (például fájlok tárolóhelyre való áthelyezéséről). A részletekért olvassa el a BitBucket vagy a GitHub webhooks kezelésének dokumentációját.
A webhook URL-cím automatikusan generálódik egy adattárhoz. A webhook URL megtekintéséhez kattintson a Git kártya beállítás ikonjára.
Másolja ki a webhook URL-címet, adja hozzá a távoli tárolóhoz, és konfigurálja úgy, hogy a tárolóba történő push esetén elinduljon. Ennek eredményeképpen minden alkalommal, amikor egy fájl a távoli tárolóba kerül, a Plesk értesítést kap a push eseményről, és automatikusan lehúzza a fájlokat, így nem kell a Frissítések lehúzása gombra kattintania. Ha egy adattárhoz automatikus telepítés van beállítva, a húzott fájlok azonnal telepítésre kerülnek a webhelyre.
További telepítési műveletek engedélyezése
Sok esetben a fájl szinkronizálás nem elegendő a webhely telepítésének befejezéséhez. Ha például olyan keretrendszert használ, mint a Ruby on Rails, előfordulhat, hogy a telepítés után adatmigrációs feladatot kell futtatnia egy ilyen paranccsal: bin/rails db:migrate
.
A Plesk lehetőséget ad egy vagy több további parancs definiálására, amelyek minden egyes alkalommal lefutnak, amikor a fájlokat a webhelyre telepíti.
Kattintson a Git kártya beállítás ikonjára, válassza a További telepítési műveletek engedélyezése lehetőséget, és írjon be egy vagy több olyan héjparancsot, amely minden alkalommal lefut, amikor a tároló tartalma telepítésre kerül. Minden egyes különálló parancsot írjon be egy új sorba.
Megjegyzés: Linuxon, ha a tartomány rendszerfelhasználója számára tiltott az SSH-hozzáférés, akkor az összes megadott parancs chrooted környezetben fog futni. Az előfizetés rendszerfelhasználójának home könyvtára az adott előfizetés fájlrendszerének gyökereként lesz kezelve, és a chroot-fiókon kívüli futtatható fájlok nem futtathatók. Például, ha a webhely elérési útvonala /var/www/vhosts/example.com/httpdocs, a chrooted környezetben az elérési útvonal ./httpdocs lesz, így a /httpdocs könyvtár felett egy szinttel feljebb lévő parancsokat nem lehet végrehajtani.
Tároló átnevezése vagy eltávolítása
Az adattárat bármikor átnevezheti. Ha például befejezte a fejlesztést, akkor a félreértések elkerülése végett megváltoztathatja az tároló nevét website-dev-ről website-ra. kattintson a Git kártya beállítás ikonjára, és írja be az új nevet a Tárholó neve mezőbe.
Ha el szeretné távolítani a tárolót, kattintson a Git képernyőn a kuka ikonra az adott kártyán.